Ми навчаємо створювати красу...
Реалізація проекту освітньої діяльності на тему: "Особливості підготовки кваліфікованих робітників із числа осіб з особливими освітніми потребами з інтегрованої професії "Швачка. Оператор швацького устаткування!
Керівник: Дудка І.П., старший майстер.
Державний навчальний заклад «Черкаське ВПУ ім. Г.Ф. Короленка» з вересня 2018 впроваджує у навчально-виробничий процес одну із перспективних та, водночас, стратегічно-важливих педагогічних технологій тема якої «Впровадження елементів дуальної системи навчання у навчально-виробничий процес ДНЗ «Черкаське ВПУ ім. Г.Ф. Короленка» при підготовці кваліфікованих робітників з інтегрованої професії «Швачка. Оператор швацького устаткування» із числа осіб з особливими освітніми потребами».
Педагогічний колектив навчального закладу під керівництвом директора
чітко розуміє і усвідомлює, які нелегкі і важливі задачі та кроки до змін по-
трібно вирішити, щоб навчальний заклад був сучасним та оновленим.
Для реалізації змін були розроблені першочергові завдання, а саме:
-
створена в навчальному закладі робоча група;
-
проведено аналіз та досконале вивчення членами робочої групи доку-
ментації про впровадження елементів дуальної форми навчання;
-
зроблено аналіз та досконале вивчення членами робочої групи до-
кументації професій по яким буде впроваджена дуальна форма навчання;
-
зроблено аналіз та вибір членами робочої групи підприємств на
базі яких можна впровадити дуальну форму навчання.
Для впровадження дуальної форми навчання в навчальному закладі регулярно проводяться засідання робочої групи на яких визначаються завдання, щодо реалізації дуальної форми навчання. Розроблено робочою групою пакет документів, для якісного впровадження, а саме: наказ навчального закладу, план реалізації елементів дуальної форми навчання на 2018/2019 навчальний рік, склад та графік засідань робочої групи та інші.
Одним із основних завдань при реалізації цілей та стратегій впровадження дуальної форми навчання було проведення профорієнтаційної роботи та підбір контингента для навчання в групу із числа осіб з особливими освітніми потребами. Зараз в навчальну закладі навчаються учні, які опановують навчання з елементами дуальної системи навчання з осіб, з особливими освітніми потребами. З учнями підписані трьох сторонні договора про дуальну форму навчання.
Підприємство ТОВ «Вайсе-Стиль», створило навчальну дільницю для проходження професійної підготовки всієї групи учнів, розглянуло і розробило асортимент швейних виробів, які б відповідали змісту навчальних програм Державних стандартів, призначило керівників з підприємства допомагати учням вивчати сучасні виробничі технології використовуючи новітне обладнання. Викладачами та майстром виробничого навчання розроблена вся плануюча документація з урахуванням компетентнісному підходу та структури модульного принципу Державного стандарту. Розроблений комплекс дидактичного забезпечення уроків професійно-теоретичної та практичної підготовок.
При впроваджені дуальної форми навчання інтереси учнів зростають, а саме:
-
учні отримують якісні знання і уміння з урахуванням передових виробничих технологій які впроваджені на підприємстві,
-
учні навчаються працювати на сучасному обладнанні на робочому місці,
-
учні отримають заробітну плату під час виробничого навчання та виробничої практики;
-
учні отримають професію і зможуть швидко і безболісно адаптуватись до «дорослого» життя.
При впроваджені дуальної форми навчання навчальний заклад уже отримав позитивні результати, а саме:
-
паралельне навчання учнів в навчальному закладі та на виробництві; зв’язок теорії і практики;
-
усунення основного недоліку – розриву між теорією та практикою;
-
створення високої мотивації отримання знань та набування професійних навичок;
-
використання матеріально – технічної бази підприємства.
На данний час при впроваджені дуальної форми навчання зявились та збережуться доволі цікаві та перспективні інтереси для навчального закладу, а саме: інтеграція училища і підприємства, як соціальних партнерів; зменшення витрат на утримання та забезпечення сучасним обладнанням навчально-виробничого процесу; використання сучасного обладнання підприємства для відпрацювання виробничого навчання та виробничої практики; впровадження в навчально-виробничий процес передових наукових і виробничих технологій за допомогою підприємства партнера; залучення представників підприємства до вдосконалення навчальних планів і програм; залучення в навчальний процес працівників підприємства з великим досвідом роботи на формування і становлення молодого робітника, його орієнтацію на конкретне виробництво; безкоштовне стажування та підвищення кваліфікації педагогічних працівників училища на підприємстві.
Продовжується впровадження елементів дуальної системи навчання.
Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Черкаське вище професійне училище легкої промисловості» продовжує впровадження елементів дуальної системи навчання у навчально-виробничий процес при підготовці кваліфікованих робітників з інтегрованої професії «Швачка. Оператор швацького устаткування» із числа осіб з особливими освітніми потребами.
У 2020-2021 н.р. в закладі освіти продовжують навчатись здобувачі освіти, які опановують навчання з елементами дуальної системи навчання. Відповідно до нормативних документів підписані трьох сторонні договора про дуальну форму навчання з підприємством Черкаська філія Копорації «ЕЛТЕКС». Підприємство створило навчальну дільницю для проходження професійної підготовки, розглянуло і розробило асортимент швейних виробів, які б відповідали змісту навчальних програм Державних стандартів, призначило керівників з підприємства допомагати учням вивчати сучасні виробничі технології використовуючи новітне обладнання фірм: Typical, Shunfa, SirubaGemsy, Minerva, Bruce, Jack, Juki, Brother, Justta, Supreme, Spirit, Maier, Protex,Global, Janome, Pfaff, Groz-Beckert та інші.
У 2019-2020 н.р. матеріаьльно –технічна база закладу поповнилась чотирьма швейними машинками. Підприємство Черкаська філія корпорації "ЕЛТЕКС" надало закладу благодійну допомогу у вигляді текстильних матеріалів та фурнітури для учнів для тренувального періоду. Також була надана благодійна допомога у вигляді текстильних матеріалів та фурнітури для пошиття штор на вікна у 2 кабінети навчального закладу також була надана благодійна допомога у вигляді текстильних матеріалів та фурнітури для виготовлення колекції жіночого одягу.
При впроваджені дуальної форми навчання навчальний заклад уже отримав позитивні результати, а саме: паралельне навчання учнів в навчальному закладі та на виробництві; зв’язок теорії і практики; усунення основного недоліку – розриву між теорією та практикою; створення високої мотивації отримання знань та набування професійних навичок; використання матеріально – технічної бази підприємства.
Для покращення якості знань в закладі освіти педагогічними працівниками розроблений комплекс дидактичного забезпечення уроків професійно-теоретичної та практичної підготовок. Вся плануюча документація відповідає сучасним вимогам впровадження компетентнісного підходу та структури модульного принципу Державного стандарту.
Підчас проходження виробничого навчання та виробничої практики на підприємстві учні отримують якісні знання і уміння з урахуванням передових виробничих технологій які впроваджені на підприємстві, навчаються працювати на сучасному обладнанні на робочому місці, отримують оплату праці за випуск реальної продукції виробництва, зможуть швидко і безболісно адаптуватись до «дорослого» життя.