Ми навчаємо створювати красу...
За електротехнічним напрямком в нашому училищі можна
здобути такі професії:
"Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж";
"Слюсар - електрик з ремонту електроустаткування".
Немає безталанних людей, є люди, котрі займаються не своїм ділом.
Коротка історія професії
Ще в VI столітті до н.е. люди відкрили, що тіла можуть бути приведені в
особливий стан – наелектризовані. Закон взаємодії заряджених тіл був
установлений Кулоном у XVIII столітті. У 1883 році М. Фарадей відкрив електромагнітну індукцію – явище, що лягло в основу електротехніки. Багато чого в історії електротехніки пов’язано з ім’ям Т. Едісона (1847–1931). Він є автором приблизно 1000 винаходів в області електротехніки. Едісон удосконалив лампу розжарювання, побудував першу у світі електростанцію (1882). У 1880 році французький фізик М. Депре заявив про можливість передачі електроенергії по проводах. Він же побудував першу лінію електропередачі. Наприкінці XIX століття відбувається бурхливий розвиток електротехніки. Відома електрична лампа розжарювання П. М. Яблочкова була першим споживачем струму. Для прокладання проводів і кабелів були необхідні люди, які б розбиралися в електриці. Так у ХІХ ст. з’явилася нова професія – електрик. В позаминулому сторіччі фахівці цієї професії були на вагу золота. Електрикам, які працювали на першій електростанції, двері на роботу відчиняв швейцар в білих перчатках. Це – історичний факт. Сьогодні електричною лампою нікого не здивуєш, але професія електрика й досі має високий попит на ринку праці.
Характер роботи
Професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» відноситься до типу – «людина-техніка»; за характером роботи є професією виконавського класу. Це професія підвищеного ризику. У професію впроваджується складна та цікава техніка, комп’ютери, нові технології, підвищується культура праці електромонтера.
Умови роботи
Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові й освітлювальні установки; здійснює ремонт, перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням; підключення до електросистеми цеху нового електрообладнання, його перевірку, технічний нагляд за його роботою. Електромонтер здійснює розбирання, ремонт, збірку і наладку, технічне обслуговування електродвигунів, генераторів, схем телеавтоматики, кабельних і лінійних споруд, електронно-регулюючих приладів, їх окремих вузлів. Бере участь в створенні і ремонті повітряних ліній електропередачі і контактної мережі, освітлювальних установок, монтаж квартирних електричних проводок та устаткування.
Привабливі риси і позитивні сторони
– висока вірогідність працевлаштування за професією;
– можливість реалізувати набуті знання і уміння в інших професіях;
– можливість відкриття власного бізнесу з надання послуг електромонтера населенню;
– достатньо висока заробітна плата;
– можливість працевлаштування за кордоном без додаткової перепідготовки;
– ця професія, навіть якщо ви потім передумаєте і знайдете для себе щось більш привабливе, знадобиться у непередбачуваних життєвих ситуаціях.
Ринок праці
Електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування працюють в усіх галузях народного господарства: промисловість, сільське господарство, транспорт, зв’язок, будівництво, ЖКГ тощо.
Споріднені професії
Із появою різноманітних електричних приладів, ускладненням електротехніки професія електромонтер розгалужується на безліч спеціальностей: електромонтажник, слюсар-електрик, електромеханік з ремонту устаткування (залежно від спеціалізації) тощо.
Освітня підготовка
Професію можна здобути у нашому професійно-технічному навчальному закладі. Після закінчення навчання учень отримує диплом кваліфікованого робітника з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», атестат про загальну середню освіту.
Матеріально-технічна база училища
– сучасна електромонтажна майстерня;
– слюсарна майстерня;
– спеціалізований кабінет електротехнічних дисциплін і охорони праці.
Стандарт успішності
Навчання проводять висококваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання. На Всеукраїнських та обласних конкурсах фахової майстерності наші учні неодноразово займали призові місця. В 2007 році наш учень Коцюрба Юрій зайняв третє призове місце на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів, які навчаються за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та отримав стипендію Президента України. В 2008 році учень Канцер Олександр зайняв четверте призове місце на обласному конкурсу фахової майстерності. Випускники училища мають можливість продовжувати навчання за скороченим терміном за денною або заочною формами в Черкаському політехнічному технікумі. Учні на навчання в технікум зараховуються без ЗНО.
Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування
Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: принцип роботи електромашин, електроприладів і електроапаратів рухомого складу, які обслуговує; призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; способи прокладання проводів; прості електромонтажні схеми з’єднань деталей і вузлів; правила вмикання і вимикання електричних машин і приладів; основи електротехніки і технологій металів в обсязі роботи, яку виконує.
Повинен уміти: розбирати, ремонтувати і складати прості вузли, апарати і арматуру електроосвітлення із застосуванням простих ручних пристроїв і інструментів; очищати, промивати, протирати і продувати стисненим повітрям деталі і прилади електроустаткування; виготовляти нескладні деталі із сортового металу; з’єднувати деталі та вузли електромашин, електроприладів за простими електромонтажними схемами; установлювати з’єднувальні муфти, трійники і коробки.
Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
1) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
2) додержуватись норм технологічного процесу;
3) не допускати браку в роботі;
4) знати та виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища;
5) додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
6) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
7) знати основи інформаційних технологій.
Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
Повна загальна середня освіта (по закінченню навчання). Без вимог до стажу роботи.
Сфера професійного використання випускника
Роботи, які є загальними для всіх видів економічної діяльності та пов’язані з обслуговуванням та ремонтом електроустаткування.
Специфічні вимоги
Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
Стать: чоловіча, жіноча.